Site Loader
WHATSAPP DESTEK!
PLUS Halı ve Koltuk Yıkama

El dokuma halılarının yıkanması zor ve zahmetli bir iştir. bünyan halısının dokuma yeri kayseri bünyan ilçesidir. ve bu ilçenin ismi ile ünlenmiştir. Bünyan halı yıkama olarak sizi bu zahmetli işten biz kurtarıyoruz.

El dokuma halılarının yıkanması titizlik gerektiren emek isteyen bir iştir. bünyan halısıda bu halılardan birisidir. bünyan halısı renkleri birbirine karıştırılmadan yıpratılmadan yıkanmaktadır.
Bünyan halı yıkamada kaba kir ve tozlardan arındırılmış halı ıslatılır ıslatılmaz hiç vakit kaybetmeden fırçalama işlemine geçilir.

Fırçalama işlemi sonrası yine hızlı ve seri bir şekilde gelberi ile durulama yapılır.

Halı uzun tüylü ise halı şampuanının tüy dip ve hav aralarına nüfuz etmesi için tek yönlü gelberiden önce ileri geri gelberi uygulaması da yapılabilir.

Kullanılan şampuanın bu halıların niteliklerine uygun olmasıda önemlidir.

Ayrıca bu tür halıların yıkanmasında halı şampuanı karışımlı suyunu şampuan ile uyumlu olması parlaklık ve hijyen sağlamada etkilidir.

Gelberi ve durulama sonrası hiç vakit kaybetmeden yıkanan halı sıkma işlemine alınır.

Sıkma esnasında kullanıların boyanın akma ihtimalinden dolayı yine tek başına sıkılır. Sıkma kazanından alınan halı hemen açılır ve askıya yerleştirilir.

Bünyan halılarının yıkama işlemlerini yapan personellerimiz tecrübeli olduğundan hiç bir problemle karşılaşmamaktayız. Bu halıları temiz yıkamak kadar problemsiz yıkamakta önemlidir..